داستان فرش دستباف دارامون:

داستان فرش دستباف دارامون:

داستان دارامون:

داستان دارامون
دارامون

هنر فرش دستباف

هنر فرش دستباف در ایران قدمتی به بلندای تاریخ پر فراز و نشیب این مرزو بوم دارد.
هنری برگرفته از طبیعت زیبا و حیوانات متنوع این آب و خاک که باعث شکل گیری طرح و نقشهای بی نظیر و زیبا توسط روستاییان و عشایر گشته است.

خرید و فروش فرش دستباف ایرانی از مهمترین اقلام صادرات غیر نفتی کشور است؛ اما داد و ستد فرش در ایران همچنان به صورت سنتی و از طریق بازرگانان و تجار محلی و بومی انجام می شود و در بازارهای داخلی و خارجی با قیمتهایی گزاف معامله می گردد.
ولی در این چرخه ی پویا و پر سود سهم بافندگان و هنرمندان بسیار ناچیز است که باعث سرخوردگی و دلسردی هنرمندان بافنده می‌شود که در نتیجه موجب خروج آنها از چرخه تولید می گردد.

داستان شکل گیری دارامون از همین نقطه شروع می شود، که فردی که عاشق هنر قالی بافی ایرانی است و ارج و قرب بافندگان و حضور پویا و موثر آنان در دوام و پایداری این هنر دغدغه اش است تصمیم به ورود به این عرصه می گیرد و با تجربه چند ساله ای که در این زمینه دارد به قصد اثر گذاری ونه اثر پذیری بی چون و چرا و کمک به رشد و بروز شدن خرید و فروش فرش دستباف در بستر فضای الکترونیک پا به این عرصه گذاشته است.

دارامون با کمک تیمی مجرب و علاقه مند به این هنر امیدوار است با پشتیبانی عاشقان این هنر و تلاش روز افزون روز بروز در این راه پیشرو و پیشگام باشد؛
دارامون بر این باور است که با سرلوحه قرار دادن صداقت , پشتکار و رعایت اصول حرفه ای محیطی امن برای خریداران و فروشندگان فرش دستباف مهیا خواهد کرد و جایگاه شایسته ای در بازار فرش دستباف ایران و جهان دست خواهد یافت.

           اهداف دارامون:

۱-ایجاد بستری امن و راحت برای کسانی که علاقه به خرید فرش دستباف دارند تا بتوانند بدون واسطه و به راحتی در هر زمان و مکانی که هستند به اطلاعاتی دقیق و جامع در مورد انواع فرشها دست یابند و خریدی مطمئن و با کیفیت انجام دهند.
۲-شناساندن و معرفی انواع فرشهای دستباف ,معرفی بافندگان و هنرمندان بومی و غیر بومی برای آشنایی هرچه بیشتر علاقمندان به این هنر
۳-شکل دهی سایتی مرجع و مطمئن برای دستیابی به تمام اطلاعات مربوط به فرشهای دستباف.
۴-بهره گیری از امکانات دنیای دیجیتال برای ورود به عرصه ی مدرن خرید و فروش فرشهای دستباف.
۵-کمک به بافندگان برای ایجاد حس دلگرمی و نقشی موثر و پویا چرخه ی خریدو فروش فرش دستباف.

 

داستان دارامون
داستان دارامون
ابوالفضل امیری
ارسال دیدگاه